neděle 21. září 2014

Sušenky od Inků

Quinou znali už staří Inkové a velmi si ji cenili. Není divu, je zdrojem vlákniny, bílkovin, vápníku i vitamínu E, proto se právem řadí mezi "super potraviny". A super to ona skutečně je. Připravit jí není žádná věda, připomíná kuskus nebo bulgur, černá varianta i trochu celý mák. A sušenky, které jsou díky ní obohaceny o všechny ty zdravé složky, vám budou neuvěřitelně chutnat.

Ingredience:

60g quinoi
60g celozrnné pšeničné mouky
60g polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
1/2 lžičky jedlé sody
100g másla
80g třtinového cukru
1 vejce
1 lžička skořice
30g hořké čokolády

Postup:

Quinou si uvaříme dle návodu. Zapneme troubu na 180°C a připravíme si tři plechy. Z quinei lijeme vodu a přidáme obě mouky, skořici, prášek do pečiva a sodu. Vše promícháme. V jiné míse si vyšleháme máslo s cukrem, potom přidáme vejce a ještě chvíli šleháme. Když je vše propojenu, přidáváme po částech směs s quinoou (tak na třikrát). Lžičkou dávkujeme těsto na plech (nemusíme nijak tvarovat, těsto se rozteče do kolečka samo během pečení). Necháváme kolem jednotlivých sušenek dostatek místa. Čokoládu si nakrájíme a posypeme s ní každou sušenku. Pečeme 10-12min.

Jestli se vám tento recept líbil, dejte prosím "like", abyste mohli dostávat pravidelně informace o nových receptech. Jídlujeme můžete odebírat i na youtube zde.

Pozn. Já udělala jen 12 sušenek na dva 2 plechy, ale roztekly se a byly obrovské, takže pro normální velikost doporučuji plechy 3 a zhruba 18 sušenek. Quinoa mi nepřijde chuťově až tak výrazná, ale každopádně dodává sušenkám úžasnou strukturu, křupavost a hlavně obrovské množství zdravých látek. Taky musím říct, že jsem měla těsto řidší než u běžných sušenek a trochu jsem se bála, protože tenhle recept jsem si vymyslela (samozřejmě, jsem se nechala i inspirovat několika různými recepty), ale dopadly výborně. Určitě můžete přidat víc čokolády či karobu nebo cukr nahradit medem. Máslo by mělo mít při šlehání pokojovou teplotu, ale na to většinou zapomínám, a tak dávám máslo na chvilku do mikrovlnky, a pak jde krásně vyšlehat do pěny. 

Žádné komentáře:

Okomentovat