sobota 7. června 2014

Meruňkové 2v1

Meruňky ještě teď nemají tu správnou, sluncem načerpanou chuť, jsou kyselejší a tvrdší, a tak se perfektně hodí na pečení. Dnešní meruňková dobrota má obrovskou výhodu, za tepla si jí můžete dát po večeři jako lahodný posyp na vanilkovou zmrzlinu a ráno na vás bude čekat s bílým jogurtem jako skvělá snídaně. Tak neváhejte a pusťte se do toho.

Ingredience:

130g meruněk
1 lžíce cukru
1 lžíce polohrubé mouky
špetka muškátového oříšku

30g másla
6 lžíce cukru
1/4 hrnku vloček
1/4 hrnku polohrubé mouky
špetka soli
1 lžíce sekaných mandlích

Postup:

Meruňky nakrájíme na kostky a smícháme s cukrem, moukou a oříškem. Předehřejeme si troubu na 200°C. Meruňky dáme do malé zapékací mísy. Na pánvi si rozpustíme máslo, přidáme cukr, chvíli mícháme a pak přidáme ostatní suroviny a 5 min opékáme. Potom nasypeme na meruňky a 20-30min zapékáme. Podáváme hned s vanilkovou zmrzlinou a ráno s jogurtem k snídani.

Jestli se vám tento recept líbil, dejte prosím "like", abyste mohli dostávat pravidelně informace o nových receptech. A odebírejte Jídlujeme i na youtube zde

Pozn. : Recept hodně připomíná crumble, ale poměr ovoce a vloček je jiný, a tak tohle na rozdíl od crumblu není samotný desert (ale i tak vám to bude chutnat jen tak :). Ráda si dělám zapékané müslli se sušeným ovocem, ale tohle pečené v troubě a s čerstvým ovocem je bezkonkurenční.

Žádné komentáře:

Okomentovat